טיול בשביל ישראל – עם מדריך או בלי?

טיולים בשביל ישראל

בבואכם לבחור טיול בשביל ישראל, חשוב שתדעו איזה טיול אתם רוצים לעשות עם מדריך או בלי מדריך.

טיולי שביל ישראל הם מסלולי הליכה רגליים אשר עוברים בכל חלקיה של ישראל צפון, דרום מזרח ומערב. הטיולים מאפשרים למטייל לראות שבילים שונים אשר מייחדים את ארץ ישראל, כאשר שבילים אלה עוברים באתרי טבע מרהיבים, נופים ומורשות. במאמר זה ננסה להבין מהם טיולי שביל ישראל, האם כדאי טיול עם מדריך או טיול לבד בשביל ישראל.

מהם טיולי שביל ישראל?

טיולי שביל ישראל הם טיולים אשר בהם מסלולים רגליים להליכה. השבילים של המסלול מסומנים בשלושה צבעים: כתום שמסמל את הדרך דרומה, כחול שמסמל את הצבע הלאומי שלנו, לבן אשר מסמל את הדרך צפונה. אורכו של השביל  הוא מעט יותר מ – 1,000 קילומטר של מסלול אשר מסומן, במסלול ישנם הרבה עליות וירידת באתרי נוף וטבע, אתרים היסטוריים, אתרי מורשת ונקודות שונת רבות אחרות. הרבה אנשים יוצאים לטיולי שביל ישראל בשבתות ובחגים עם מדריך או בלי מדריך על מנת לראות את נופי ארץ ישראל היפים.

טיול עם מדריך בשביל ישראל?

טיול עם מדריך בשביל ישראל יחשוף אותך לשבילים שטרם תראה לבד,  בטיולים אלה מדריך שם דגש על ידיעת הארץ, מקומות, הסבר שטחים מקומיים ועוד. עם מדריך בשביל ישראל תוכלו להיחשף לנופים, שבילים, מסלולי הליכה, סיפורים היסטוריים ומורשת. הטיול עם המדריך נעשה בקבוצות ומעשיר את המטייל במידע שלולא מדריך לא היה יודע. לכן אם בחיים לא הלכת במסלולי הליכה לבד, עדיף שתצטרף לקבוצה עם מדריך על מנת לחוות את חווית הטיול במלואה.

טיול בלי מדריך

טיול בלי מדריך גורם לך להתמודד לבד עם מסלולי הליכה שאתה מכיר אישית, ללא ליווי של מדריך. ברוב טיולים ללא מדריך אנו מפסידים את סיפורי ההיסטוריה והמורשת, מסלולי הליכה שהמדריך רק יודע. טיול ללא מדריך מתאים לאנשים אשר מתמצאים בשביל ישראל ולא צריכים את עזרת המדריך. כל מה שצריך לטיולים אלו זה נעלי ספורט, בגדים נוחים, שתייה וכובע, מצפן כדי לדעת כיווני דרך.

 

.

אירועים טכנולוגיה כללי נופש ופנאי קניות וצרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הדפסת תמונה על עץ – הטרנד שכבש את ישראל
אם לפני כמה שנים, שירותי ההדפסה המוכרים העניקו לנו אפשרויות הדפסה בסיסיות במיוחד, ההתפתחות...
קרא עוד »
אוק 17, 2020
3 טיפים לבחירת צלם אירועים
אחד השלבים החשובים ביותר בתהליך ארגון אירוע הוא השלב בו אנחנו צריכים למצוא צלם. יש מקרים בהם אנחנו...
קרא עוד »
דצמ 11, 2017
קורס האקינג – הפירצה לעולם
קורס הפריצה הוא הזדמנות למי שמחפש לפרוץ לעולם הפריצה האתית. הוא מציע סקירה מקיפה של השיטות...
קרא עוד »
מאי 16, 2023