מעניין לדעת: 5 ספרים שהיו בסיס לסדרות טלוויזיה האהובות עליכם

סדרות טלוויזיה

בדומה לסרטים, ישנן לא מעט סדרות טלוויזיה מצליחות המתבססות לספרי קריאה, של מיטב הסופרים. הנה דוגמא לחמש סדרות כאלו:סקס והעיר הגדולה

שרלוק - סדרת טלוויזיה פופולאריתהיא נחשבת לסדרה אמריקאית פופולארית מאד, וגם אם משודרת כיום בשידורים חוזרים. הסדרה מתבססת על ספרה של קנדיס בושנל, והוא שודרה בין השנים 1998 ועד לשנת 2004. הסדרה מציגה לנו הצופים את חייהן של ארבע נשים צעירות, המתגוררות בניו יורק, חלקן בנות שלושים פלוס והרביעית בת עשור יותר. הן מתמודדות, בדומה לרווקות רבות, עם אתגרים וקשיים שונים הניצבים לפניהן בעיר הגדולה, ועוזרות זו לזו להתפתח וכמובן גם ליהנות בעיר שעשויה להיות מנוקרת מעט.

כתום זה השחור החדש

מדובר בסדרה מרתקת במיוחד, המתבססת על ספרה של פייפר קרמן, ספר אוטוביוגרפי המתאר שנה בחייה כשנאלצה לבלות אותה מאחורי סורג ובריח. מדובר בסדרה קומית נפלאה, שעלתה לראשונה ביולי 2013 וכוללות נכון להיות שתי עונות, כשהשלישית בדרך. הסדרה מתארת את חייה של פייפר צ'פמן, שנשלחה לכלא למשך תקופה של שנה ושלושה חודשים בעקבות פשע שביצעה בעבר. ההתמודדות שלה בכלא, המפגש שלה עם נשים משכבות שונות, שמעולם לא פגשה בהן, וסיטואציות מיוחדות, שיכולות להתרחש אך ורק במקומות כאלה, כל אלה ועוד הופכים את הסדרה לקומדיה נפלאה ומרתקת מאד עם שחקניות מצוינות.

סיפורי קנטרברי

סדרת טלוויזיה זו מתבססת על יצירתו של הסופר והמשורר ג'פרי צ'וסר, שחי במאה ה – 14 באנגליה ונחשב לאחד הבולטים בתחומו. הסדרה שכוללת שישה פרקים מביאה אל המסך יצירה ספרותית חשובה מאד המשלבת בין אלמנטים מודרניים, של ימינו, עם לא מעט אלמנטים הלקוחים ישירות מהספר עצמו. הסדרה כוללת סיפורים מפותלים וממורכבים מאד, סצינות דרמטיות מאד ושחקנים מוכשרים במיוחד. הדמויות העיקריות וגם המשניות בסדרה מתגוררות כולן בעיירה קטנה או בעיר הגדולה, מה שיוצר לעיתים פערים רבים ביניהן, שכבות שונות של מעמדות ועוד.

שרלוק

שרלוק היא סדרת טלוויזיה בריטית, המתבססת על דמותו הידועה של שרלוק הולמס מסדרת ספרי הבלשות המפורסמת של ארתור קונאן דויל. הסדרה מתארת פרשיות מעניינות בהן נתקל הבלש הידוע והאופן שבו הוא מתמודד איתן. הוא פותר פשעים חמורים מאד ופעמים רבות נעזר בד"ר ווטסון, שותפו לדירה. סצינות רבות בסדרה וגם מקרים שונים העומדים למולו של שרלוק מתוארים גם בסדרת הספרים עצמה, אך באים לידי ביטוי באופן קצת אחר, עם פרשנויות מודרניות ואלמנטים חדשניים יותר. סדרה זו היא חלק ממגוון של סדרות המשודרות באחד מתוך מבחר של ערוצי טלוויזיה של סלקום טיוי.

שר הטבעות

לא מדובר כאן אמנם בסדרת טלוויזיה כי אם סדרה של כמה סרטים (טרילוגיה), אולם גם כאן מתבססת ההפקה הכל כך גדולה על ספרו הידוע של טולקין, שבמרכזו כמה דמויות ראשויות ודמויות משניות רבות מאד המקדמות יחדיו אל העלילה. במרכז כל אחד מהסרטים עומדת חבורת ההוביטים, הנאלצים להתמודד עם אתגרים רבים ומול דמויות לא פשוטות, שפעמים רבות מאיימות על חייהם. כל זאת, מול נופים מרהיבים של הארץ התיכונה עם גמדים, אורקים וגם אלפים.

לערוץ youtube של סלקום ויטי


 

 

אירועים טכנולוגיה כללי נופש ופנאי קניות וצרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
האם כדאי להשקיע בבחירת טלית מושלמת? כל מה שצריך לדעת
בחירת טלית היא לא רק עניין טכני, אלא תהליך שמחבר אותנו למסורת ולרוחניות. האם זה באמת חשוב להשקיע...
קרא עוד »
יול 03, 2024
ביקור בירח עם המימד הרביעי
רוצים לבקר בירח עם המימד הרביעי? מחפשים להפתיע את האנשים האהובים עליכם עם מתנה מושלמת? נראה שהגעת...
קרא עוד »
מרץ 05, 2021
רשימת אביזרי הקמפינג המתקדמת ביותר
אם אתם רוצים ליהנות מקמפינג מוצלח, אתם חייבים להצטייד בציוד מתאים. בלי הציוד הקמפינג שלכם לא יהיה...
קרא עוד »
נוב 27, 2021