עצת הזהב: מה עושה יועץ קולינרי?

סנדוויצים- להכין או לקנות?

פעם בעל המסעדה היה מחליט לגבי כל ההיבטים שקשורים בניהול המסעדה כולל בחירת התפריט, המנות, הקונספט הכללי וההתנהלות הכללית במסעדה. היום כאשר מדי שנה נסגרות 3,000 מסעדות בממוצע בישראל, ומנגד שוק המסעדות והברים מצוי ברמה קולינרית גבוהה ביותר, התחרות קשה ויש צורך עז לשכור את שירותיו של יועץ קולינרי.

אז איך בוחרים יועץ קולינרי?

קודם כל, צריך לעשות את ההפרדה בין שני מקרים: ייעוץ בעת הקמת מסעדה וייעוץ עבור מסעדה קיימת.
הצמיחה הגדולה של התחום בשנים האחרונות הביאה לכך שעוד ועוד מסעדנים בוחרים לעבוד צמוד עם יועץ קולינרי לא רק בזמן שהם פותחים מסעדה חדשה אלא גם במהלך הפעילות השוטפת שלה.

למה צריך יועץ קולינרי?

לפעמים צריך שיבוא מישהו שיראה מבחוץ, כדי להבין ולאזן את המצב. זו הפרספקטיבה שלשמה נועד יועץ קולינרי. היועץ הקולינרי אינו חלק מן המערכת ואין לו חלק פעיל בתוכה, ולכן הוא יכול לראות הכי טוב מה היא צריכה. לפעמים היועץ מעדכן את התפריט או משנה מחדש את כל נהלי העבודה במטבח.

העבודה מול יועץ קולינרי אינה נמשכת רק במפגש ייעוץ אחד אלא נמשכת במסגרת תהליך של מספר חודשים, ואם מחליטים ללכת על ליווי ממש צמוד אז זו יכולה להיות תקופה ארוכה. הכול מתחיל בשיחות אישיות ובתיאום ציפיות בין בעל המסעדה לבין היועץ הקולינרי.

הכי חשוב להסכים מן ההתחלה על היעדים והמטרות של הייעוץ. חשוב שהיועץ הקולינרי יידע מי קהל היעד של המסעדה. הרבה פעמים קורה שאנשים פותחים מקום בלי קונספט ברור ובלי ידיעה מי יהיה באמת קהל המטרה. הם משקיעים מיליונים פשוט בשביל מסעדה עם אוכל טובה שפונה לכל סוגי האנשים. אבל ככה זה לא עובד! ייעוץ קולינרי ישאל את המסעדן שאלות מכוונות על מנת לבנות ביחד תכנית אסטרטגית נכונה וממוקדת.אירועים במרכז תל אביב

בגדול, רוב היועצים הקולינריים רוצים לדעת מה מיקום המסעדה, מי קהל היעד שלה ומה בגדול הסגנון הקולינרי והם כבר יוצאים לעבודת התכנון. יועץ קולינרי לוקח את מה שקיים ועובד אתו – בודק מי הספקים אתם עובדים, מהם חומרי הגלם הזמינים, מי החומר האנושי שעובד במסעדה. בהתאם לזה הוא חושב על תפריט שמצד אחד יהיה מרענן לעומת התפריט הקיים, ומצד שני ישמר את הקונספט שכבר קיים במקום. כל זה מתחבר לתיאום הציפיות הראשוני שנעשה בין בעל המסעדה לבין היועץ הקולינרי.

יש יועצים קולינריים שמסכמים את כל תהליך העבודה בחוזה מאוד מובנה מראש ויש יועצים שפועלים באופן חופשי יותר. מה שהכי חשוב הוא ששני הצדדים יבינו היטב מה מתבקש מכל אחד מהם כדי שהעבודה המשותפת תצליח.

חשוב גם לברר עם מי היועץ הקולינרי פועל במקביל למסעדה המדוברת. האם הוא פועל עם המתחרים, ואילו מנות הוא מציע להם. חשוב לקבל ממנו את היחס המקורי והיצירתי ביותר, שלא יהיה דומה לשום מסעדה אחרת.

אירועים טכנולוגיה כללי נופש ופנאי קניות וצרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תובנות לגבי החשיבות של חברות מתמחות לפיתוח אפליקציות
בעידן הדיגיטלי של היום, ההחלטה להתחיל בפיתוח אפליקציות מגיעה לרוב עם האתגר של בחירת השותף הנכון...
קרא עוד »
מרץ 11, 2024
האם כל חדר צריך טפטים?
הטפטים הפכו לאחרונה לטרנד לוהט בתחום של עיצוב הבית. העיצוב, המחיר, הגיוון והפונקציונאליות, הם אלה...
קרא עוד »
ספט 27, 2016
בריכות לחצר
החלום של כל משפחה ישראלית זה שיהיה להם בית גדול עם חצר ומספיק כסף בכדי לבנות שם בריכה או להציב שם...
קרא עוד »
ינו 23, 2022