יוגה התפתחותית לתינוקות

אנו יודעים שליוגה יש יתרונות רבים למבוגרים, וזו גם דרך מצוינת לעזור לשפר את הבריאות הנפשית והרווחה של ילדכם. אבל מה לגבי יוגה לתינוקות? זה אולי נשמע קצת מוזר אבל למעשה,  יוגה לתינוקות היא דבר נפלא לבריאות הפיזית והנפשית של התינוקות שלכם. בשלב שבו תינוקות מתחילים להיות ניידים מעט יותר, יוגה יכולה לעזור בשיפור הכוח, הקואורדינציה שלהם, והיציבות. זוהי פעילות נהדרת להורה ותינוק.

יתרונות בביצוע יוגה התפתחותית

  • תינוקות בונים את מיומנויות התזוזה שלהם בין 12 ל- 18 החודשים הראשונים לחייהם. יוגה מגרה התפתחות מוטורית ועוזרת לקדם עלייה בריאה במשקל, כוח וניידות. המערכות הפנימיות המושפעות כוללות: מערכת הנשימה, מחזור הדם, העיכול, ואולי החשובה ביותר, מערכת העצבים של התינוק, המעודדת את יכולת ההרגעה העצמית לאורך זמן.
  • להורים, לימודי יוגה יכולים לעזור בניהול פחדים ולווסת רגשות, לאפשר לתינוק להרגיש בטוח, מחובר ורגוע. כולם מרוויחים כשהתינוק ישן טוב וההורים מרגישים בטוחים שהם יכולים לענות על הצרכים של התינוק שלהם. היוגה מטפחת את הקשר בין ההורים לתינוקם ומניחה בסיס בריא לתנועה ותשומת לב לכל החיים.
  • ברגע שתינוקות מסוגלים להתהפך על בטנם או מונחים שם ל"זמן בטן", הם יתחילו להרים את הראש והחזה שלהם (תנוחת קוברה) ולפעמים את הידיים והרגליים בבת אחת.

תרגול תנוחות אלו ככל שאנו מתבגרים עוזר לשפר את היציבה ולחזק את שרירי הגוף האחורי – עמוד השדרה וגב הידיים והרגליים – תוך מתיחת החזה והכתפיים. זה גם נהדר לעיכול, מגרה את איברי הבטן תוך הפחתת מתח.

לסיכום

תינוקות נולדים לעשות יוגה. היוגה מייצגת את הצמיחה הטבעית של התינוק, התפתחות מוחו וגופו, והיא מציגה את כל אחת מאבני הדרך ההתפתחותיות של התינוק. מומלץ מאוד לעשות יוגה לתינוקות שתוביל אתם להתפתחות אידיאלית.

קבלו מידע על קורס הכנה ללידה בנס ציונה בלינק http://darmayoga.co.il/male

אירועים טכנולוגיה כללי נופש ופנאי קניות וצרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
פרוייקט פארק בבלי: מה כדאי לדעת?
לא כל יום יוצא לנו לשמוע על פרויקט נדל"ני במימדים של פארק בבלי האדיר שמוקם בימים אלה בסביבת תל אביב...
קרא עוד »
יונ 16, 2022
הנחיית קבוצות – הדרך שלך להוביל ולהשפיע באמת
הנחיה מקצועית של קבוצות נשענת על גישות פסיכולוגיות וחברתיות-תרבותיות, ובכך היא פותחת אפשרויות השפעה...
קרא עוד »
אוק 06, 2016
צייד שיטפונות זה מסוכן, קחו טיפים ליהנות מרחוק בבטיחות
המאמר באדיבות ענת טיולים אם אתם מגדירים את עצמכם בתור הרפתקנים שלא יכול לוותר על הזדמנות לראות את...
קרא עוד »
אפר 09, 2019