סדנאות ילדים להעשרה חינוכית

סדנאות ילדים להעשרה חינוכית

הילדים שלנו יוצאים בכל ימות השנה לחוגים, סדנאות ופעילויות. בחופש הגדול יצאו הילדים לקייטנה או שההורים ירשמו אותם לשלל פעילויות חינוכיות. אם אתם מחפשים פעילות שיש בה העשרה חינוכית אך גם זיקה למסורת ולדת היהודית: יש כמה הצעות לפעילויות שמתאימות להעשרה/ נטיעת מסורת והכרות עם מסורת יהודית, כשמדובר בפעילויות שמתאימות לילדים. הנה כמה דוגמאות:

הכנת קופות צדקה, נרות ופמוטים

מתן צדקה, הכרות עם ערך החסד, טקסים כמו הדלקת נרות שבת ונרות הבדלה: כולם חשובים עבור הילדים שלנו. כשבני הבית מכירים את הטקסים ואף מכינים אביזרים לטקסים הדתיים והחשובים שלנו, הם הופכים מעורבים יותר ומבינים מה המשמעות של כל מנהג או טקס. 

הכנת ריבת אתרוגים, עוגות, פיתות וחלות

ראש השנה הוא חג חשוב עבור יהודים בעיקר מפני שהוא מציין את הצורך בהכרות עם חודשי השנה ועם מה שחשוב ליהודים בכל העולם. בזמן זה לומדים הילדים מה המשמעות של שבעת המינים תוך הכנת ריבת אתרוגים, עוגת דבש ושאר מטעמים כמו חלות לראש השנה ופיתות בתנור. ההכנה מלווה בדרך כלל בהסברים שמספקים המפעילים. 

בניית דגם גדול בית המקדש

גם נושא בית המקדש הוא כזה שילדים חייבים להכיר על כל גווניו ועל כל המורכבות שבו. הילדים יכולים להכיר את הנושא תוך בניית דגם גדול של בית המקדש והבנת חשיבותו עבור יהודים. 

הכרות עם שופרות

עוד בראש השנה יכולים להכיר הילדים את המשמעות של תקיעה בשופר. חפשו סדנאות להכרת חגי ישראל סדנאות שעוסקות בהכרות עם סוגים שונים של שופרות, שמקנות הסבר על ראש השנה ומנהגי החג. בחרו סדנאות בכול תחום שעוסקות בהענקת ערכים העשרה חינוכית ולמידה. בכך הילדים ייהנו מפעילות שיש בה המון משמעות.

אירועים טכנולוגיה כללי נופש ופנאי קניות וצרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
3 סיבות למה ישראלים אוהבים לטייל בצרפת
מתלבטים היכן לקיים את הטיול הבא שלכם באירופה? דעו לכם כי טיול בצרפת עשוי להיות יוצא מגדר הרגיל, משלל...
קרא עוד »
ספט 22, 2021
חווית נהיגה ספורטיבית בליווי נהג מרוצים מקצועי
נהיגה זה דבר חשוב באופן בסיסי, סוג של ידע שמאוד רצוי שיהיה בעולם שבו הדברים נמצאים לא תמיד במרחק קצר...
קרא עוד »
אפר 26, 2018
ODT לעסקים – למה זה טוב?
לא רוצים להפוך את האירוע הקרוב לסתם אירוע נוסף? במידה ותדעו כיצד לפעול תוכלו לגרום לכך שהאירוע יהיה...
קרא עוד »
ספט 22, 2016